Idea

 

Jedyny taki teatr w Europie

24 odsłony dziejów Polski, 200 lalek, w tym 50 ruchomych, 3 niezależne sceny obrotowe, porywająca muzyka i interesujący przekaz opowieści. Taki jest fenomen Ruchomego Teatru XXI wieku dla Dzieci, działającego w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej.

Ideą teatru jest ukazanie młodemu odbiorcy działania Opatrzności Bożej w najważniejszych wydarzeniach z historii Polski oraz przedstawienie losów powstania Świątyni Opatrzności Bożej.

Teatr kierowany jest w sposób szczególny do polskich rodzin. To wspaniała lekcja historii, religii i sztuki w jednym. Atrakcyjna oprawa teatralna wprowadza dzieci w  świat historii, dostarczając niezapomnianych przeżyć oraz potężnej dawki wiedzy.

Figurki teatralne zostały wykonane z wielką precyzją przez twórców z toruńskiego Teatru „Baj Pomorski”.  Sceniczna opowieść zaciekawia zarówno dzieci, jak i dorosłych. A wszystko to za sprawą obrotowych scen, gry świateł, nastroju kreowanego przez specjalnie skomponowaną do przedstawienia muzykę oraz precyzyjnie dobranej narracji słownej, które prowadzą widza przez kolejne wydarzenia z ponadtysiącletniej historii Polski. 

Komentowanie jest wyłączone.